O MNIE


Kim jestem?

Nazywam się Grzegorz Kozicki, jestem magistrem socjologii i psychoterapeutą związanym z Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyłem naukę w czteroletniej Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Aktualnie wciąż poszerzam swoją wiedzę i doświadczenie co umożliwi mi w najbliższym czasie otrzymanie dyplomu, a następnie certyfikatu. Jestem również absolwentem dwuletniego Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii realizowanego przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, które również jest rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoje kwalifikacje i wiedzę stale podwyższam biorąc udział w licznych warsztatach, wykładach, sympozjach i konferencjach. Istotną część mojej tożsamości zawodowej stanowi osadzenie w środowisku podzielającym mój sposób rozumienia psychoterapii i pacjenta, co wyraża się poprzez moją przynależność do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i byciem jego aktywnym członkiem. Z owego zaangażowania wynika także wpisanie się w mojej praktyce zawodowej w zasady Kodeksu Etycznego psychoterapeuty PTPPd. Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, młodzieży, a także terapią par.

Jak mogę pomóc?

W swoim gabinecie pracuję metodą psychoterapii w ujęciu psychodynamicznym. Taka terapia opiera się na dialogu terapeutycznym i polega na odkryciu, zrozumieniu oraz przepracowaniu nieświadomych przyczyn problemów pacjenta. W trakcie proponowanej terapii, pacjent ma szansę zrozumienia nieświadomych motywów swojego postępowania, podejmowanych decyzji i wyborów, a co za tym idzie, uzyskania większej kontroli nad swoim życiem. Stosowana przeze mnie psychoterapia psychodynamiczna jest metodą leczenia długoterminowego opartą na relacji pomiędzy pacjentem a terapeutą czyli więzi, jaka rozwija się pomiędzy pacjentem a terapeutą w trakcie trwania terapii. Proces ten wymaga czasu
i zaangażowania w leczenie obu stron. Pacjent zachęcany jest do swobodnego dzielenia się swoimi myślami, skojarzeniami, odczuciami. W uzasadnionych przypadkach współpracuję z psychiatrami, którzy poprzez oddziaływanie farmakologiczne mogą wspomóc proces psychoterapii.